Oto Zorunlu Trafik Sigortası

OTO SİGORTALARI

Zorunlu Trafik Sigortası

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerine göre; Türkiye'de trafiğe kayıtlı her aracın ve araçlarla ilgili mesleki faaliyette bulunanların Trafik Sigortası (Karayolları Trafik Kanunu Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası) yaptırması zorunludur.

Zorunlu Trafik Sigorta poliçesi, araçların işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet verilmesi halinde; aracı işletenin, zarara uğrayan üçüncü kişilere karşı olan sorumluluğunu belirlenen limitler dâhilinde gidermeyi amaçlar. Teminat limitleri, araç türlerine ve araçla gerçekleştirilen mesleki faaliyete göre değişmektedir. Trafik Sigortası limitlerini yeterli görmeyen araç sahipleri, İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası yaptırarak bu limitleri yükseltebilirler.

Teminatlar

- Yaralanan kimselerin ilk yardım, muayene, kontrol, hastane, klinik veya diğer yerlerdeki tedavi giderleri ile tedavinin gerektirdiği diğer masraflar
-
Sigortalı aracın başkalarının ölümüne sebep olması durumunda ölümden dolayı maddi destekten yoksun kalan mirasçıların zararları ve ölenin cenaze masrafları
- Aracın işletilmesi sırasında başkalarının malına veya aracına verdiği maddi zararlar sigorta limitleri içinde tazmin edilir.

You are here Hizmetlerimiz Oto Zorunlu Trafik Sigortası

Hoşdere Caddesi No:124/12 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon: (0.312) 447 8 444   |   Faks: (0.312) 447 8 445
E-Posta: bilgi@vasasigorta.com.tr